Historie pivovaru Zlatá kráva

Zlatá kráva se narodila na sklonku roku 2018. Na svět ji přivedly dvě rodiny – Sochorovi a Sladkých. Originální pivovar byl vybudován farmáři, kteří se nejen díky své lásce k pivu, ale také pro svoji dlouholetou působnost v gastronomii rozhodli, že obnoví kouzlo místního, již skoro zapomenutého pivovaru v Nepomuku.

Budova pivovaru Zlatá kráva má své kořeny zakotveny už ve druhé polovině 19. století, kde na místě původně stával Turkův pivovar. V roce 1938 objekt dokonce sloužil jako stáčírna plzeňského pivovaru. Chátrající budova byla odkoupena od původního majitele Ferdinanda Jiskry, který ve svých 84 letech dohlížel na první uvařenou várku piva Zlatá kráva. Na jeho počest se teď vaří polotmavá 13 Jiskra.

Pivovar vaří spodně i svrchně kvašená piva z kvalitních surovin, repertoár je ovšem ozvláštněn i o pivní speciály – to vše pod taktovkou sládkové Žanety Petružálkové. Sortiment se rozrůstá, základna našich pivních fanoušků jakbysmet a naše láska k pivu dala prostor dalšímu posunu vpřed – Pivní hotel je novou metou, která zapadá do konceptu Zlaté krávy a umocňuje zážitek z našich piv.Unikátním zážitkem jsou také naše pivní lázně. Vyzkoušejte je!

cs_CZ